Aktualności

Horror z happy endem, czyli jak samemu komplikować sobie...

• autor: ksgrom, 2010-10-03 18:13
Horror z happy endem, czyli jak samemu komplikować sobie życie

W rozegranym dziś spotkaniu 8. kolejki konińskiej klasy A Grom Malanów wygrał na własnym boisku z GKS-em Lisewo 2:1 (0:1). Malanowianie mecz kończyli w dziewiątkę, po czerwonych kartkach dla Łukasz Ekierta i Przemysława Pakuły.

Początek meczu nie zwiastował emocjonującego widowiska - przewagę miał Grom, gracze z Lisewo próbowali swoich sił w kontratakach. Po jednej z takich akcji Mariusz Wiatrowski faulować w polu karnym napastnika gości i sędzia bez zastanowienia podyktował rzut karny. Jednak Mateusz Filipowicz, dla którego był to pierwszy mecz między słupkami Gromu w tym sezonie, mógł w tej sytuacji mówić o dużym szczęściu, bowiem egzekutor jedenastki uderzył obok bramki.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze: kwadrans później, w 34. minucie goście objęli prowadzenie. Wiatrowskiego ubiegł napastnik gości i lekki strzałem pokonał niezdecydowanego w tej sytuacji Filipowicza. Grom próbował wyrównać, jednak do przerwy przegrywał jedną bramką.

Drugą część z animuszem rozpoczęli gracze z Lisewa, który próbowali sforsować defensywę z Malanowa. W 59. minucie ukaranego żółtą kartką Sebastiana Płóciennika zmienił Maciej Siwek. Pięć minut później Grom cieszył się z wyrównującej bramki. Na lewej stronie piłkę wywalczył Jacek Harasny, rozegrał piłkę z Radosławem Zwolińskim, wrzucił w pole karne do wchodzącego Kamila Kaczkowskiego, a ten nie miał kłopotu z pokonaniem golkipera gości.

W 68. minucie sędzia podyktował drugi w tym meczu rzut karny. Wychodzącego na pozycję strzelecką Łukasz Ekiert zahaczył bramkarz gości, który dodatkowo za dyskusję otrzymał żółtą kartkę. Do piłki ustawionej "na wapnie" podszedł sam poszkodowany, jednak fatalnie przestrzelił. Grom mógł objąć prowadzenie, tymczasem chwilę potem stracił pierwszego zawodnika - Ekiert za niesportowe zachowanie otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Cztery minuty później z boiska wyleciał Przemysław Pakuła, który także otrzymał drugi żółty kartonik za umyślne dotknięcie piłki ręką. Chwilę potem Kamila Kaczkowskiego zmienił Piotr Ogrodowczyk.

Gracze z Lisewa szturmem zaatakowali bramkę malanowian. Z przodu pozostał jedynie Radosław Zwoliński oraz wspierający go na bokach Michał Wesołowski i Maciej Siwek. To właśnie dzięki temu ostatniemu Grom zdołał zdobyć drugą bramkę, bowiem został brutalnie sfaulowany w polu karnym. Konsekwencje były trzy - rozcięty podbródek, zmiana (na boisku pojawił się Filip Surdyga) oraz karny dla Gromu. Trym razem pewnym wykonawcą był Radosław Zwoliński.

W ostatnich pięciu minutach oba zespoły stworzyły po jeszcze jednej świetnej okazji. Dobrym rajdem w ekipie Gromu wykazał się Wesołowski, jednak strzelił obok bramki. Z kolei goście mogli wykorzystać kiks Wiatrowskiego, ale trzy punkty uratował Filipowicz.

Mecz był ciężki, jednak sami do tego doprowadziliśmy. Najważniejsze są jednak trzy punkty, tym bardziej, że drużyny z końca tabeli zaczynają prezentować się coraz lepiej.

Bramki: Kamil Kaczkowski (63'), Radosław Zwoliński (84', karny)

Czerwone kartki: Łukasz Ekiert (69', za dwie żółte), Przemysław Pakuła (73', za dwie żółte)

Grom: Mateusz Filipowicz - Jacek Harasny, Olaf Surdyga, Mariusz Wiatrowski, Michał Wesołowski, Kamil Kaczkowski (74' Piotr Ogrodowczyk), Kamil Witkowski, Radosław Zwoliński, Sebastian Płóciennik (59' Maciej Siwek, 85' Filip Surdyga), Łukasz Ekiert, Przemysław Pakuła; nie zagrali: Wojciech Walczak, Patryk Osiński, Karol Frącala