Statystyki drużyny

Aktualności

Falstart w Przykonie

• autor: ksgrom, 2010-08-07 19:35

Grom Malanów przegrał w Przykonie z tamtejszą Teleszyną Przykona 1:3 (1:1) i odpadł w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Koninie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszych sekundach mieli doskonałą okazję bramkową, jednak dobrze spisał się debiutujący w Gromie Bartosz Gibasiewicz. W 12. minucie po wznowieniu od bramki na lewej stronie piłkę zgrał Kamil Kaczkowski, dograł do Radosława Zwolińskiego, który zagrał na przeciwną stronę do Michała Wesołowskiego, a ten strzałem przy słupku pokonał golkipera gości.

W 21. minucie Teleszyna wyrównała po kuriozalnym rzucie karnym - sędzia podyktował jedenastkę za faul Gibasiewicza, który w tej sytuacji został kopnięty w twarz. Za dyskusję z sędzią żółtą kartkę ujrzał w tej sytuacji Łukasz Ekiert. Do końca pierwszej połowy przeważał Grom, a najbliżej szczęścia był Kamil Kaczkowski, który trafił w słupek. Dobrą okazję zmarnował Radosław Zwoliński, a ładny strzał gospodarzy dobrze obronił Gibasiewicz.

W przerwie Ekierta zmienił Przemysław Pakuła, który raz po raz próbował urywać się obrońcom Teleszyny, a najlepsza okazja zakończyła się kolejnym wątpliwym faulem zawodnika Gromu. W 58. minucie kontuzjowanego Karola Frącalę zmienił Łukasz Płóciennik.

Teleszyna zaś skutecznie wykorzystała nieporadność i nieskuteczność Gromu - najpierw w 72. minucie pojedynek biegowy przegrał Olaf Surdyga, a napastnik gości strzelił w długi róg bramki Gibasiewicza, a 4 minuty później po wrzutce w pole karne do piłki odbitej od któregoś z obrońców dopadł zawodnik gospodarzy, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki z siatce z niespełna pięcie metrów. W 78. minucie Wesołowskiego zmienił Sebastian Płóciennik, jednak Grom nie potrafił zdobyć nawet bramki zmniejszającej rozmiary porażki.

Było to czwarte podejście malanowian do Pucharu Polski i czwarte zakończone porażką w pierwszej rundzie. Miejmy nadzieję, że w lidze pójdzie o wiele lepiej.