Statystyki drużyny

Aktualności

Horror z happy endem

• autor: ksgrom, 2009-09-20 19:18

Dramatyczny przebieg miało spotkanie trzeciej kolejki pomiędzy Gromem Malanów a Basztą Przedecz. Kilka żółtych, a także czerwona kartka, mnóstwo niepotrzebnych, czasem brutalnych fauli, wulgarne, a wręcz prostackie zachowanie zawodników nie przystoi na meczach piłkarskich, nawet tych w klasie B. Ostatecznie Grom dość szczęśliwie zgarnął trzy punkty, wygrywając 2:1 (0:1), powracając na pozycję lidera ligowej tabeli. (w galerii zdjęcia z meczu)

Od samego początku meczu widać było, że to Grom będzie atakować, a gości zadowoli remis. Jednak ataki gospodarzy były nieporadne, brakowało polotu i stanowczości. Co prawda kilka razy malanowianie strzelali z dystansu, ale bramkarz gości nie dał się pokonać.

Baszta w pierwszej części stworzyła tak naprawdę jedną okazję, którą wykorzystała - w zamieszaniu podbramkowym napastnik gości obrócił się z piłką i strzelił w długi róg bramki strzeżonej przez Langę.

W przerwie gospodarze postawili wszystko na jedną kartę - za Macieja Siwka wszedł Mariusz Dróżdż, a obrońcę Łukasza Płóciennika zmienił najlepszy strzelec drużyny - Radosław Zwoliński. I to był strzał w dziesiątkę. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy piłkę na środku dograł mu Karol Dróżdż, a Zwoliński indywidualnym rajdem minął trzech obrońców i bramkarza gości, strzelając już szóstą bramkę w tym sezonie.

Było to zdarzenie, które odmieniło dalsze losy spotkania. Goście zaczęli grać agresywniej, a gracze Gromu nie pozostawali dłużni, czego efektem był chociażby uraz głowy, jakiego naraził się gracz Baszty. Jednak piłkarze gości nie potrafili zachować spokoju, toteż faulowali często i ostro, a na dodatek kłócili się z arbitrami, nierzadko używając słów, które na meczu piłkarskim pojawiać się mimo wszystko nie powinny.

Wynik 1:1 nie zadowalał piłkarzy Gromu, dlatego w  56. minucie za Karola Drożdża wszedł Rafał Gałężewski, a w 69 minucie zmęczonego Kamila Kaczkowskiego zmienił Maciej Witkowski. Chwilę potem gracz gości za niesportowe zachowanie został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Grom zwietrzył swoją szansę i nie mając nic do stracenia ruszył do przodu. Kilkukrotnie dobrze zapowiadające się akcje malanowian kończyły się niecelnymi strzałami lub rzutami rożnymi. Najlepszą okazję zmarnował Kamil Witkowski, który w zamieszaniu pod bramką przestrzelił z dwóch metrów.

Jednak na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry po rzucie rożnym i zgraniu Zwolińskiego, Kamil Witkowski pokonał golkipera gości strzałem z powietrza z kilkunastu metrów, dając Gromowi wymęczone, choć raczej zasłużone zwycięstwo. W 90. minucie Maciejowi Witkowskiemu, podawał Mariusz Drożdż, ale do szczęścia zabrakło kilkudziesięciu centymetrów.

Dzisiejszy mecz pokazał, jak ważny dla zespołu jest Radosław Zwoliński, który wszedł w drugiej połowie. Miłą wiadomością jest powrót Sebastiana Płóciennika, który po kontuzji zagrał cały mecz.

Bramki: 0:1 ? (34'), 1:1 Radosław Zwoliński (47'), 2:1 Kamil Witkowski (87')
Grom: Damian Langa - Mariusz Wiatrowski, Łukasz Płóciennik (46' Radosław Zwoliński), Piotr Ogrodowczyk, Olaf Surdyga, Kamil Witkowski, Filip Surdyga, Kamil Kaczkowski (69' Maciej Witkowski), Maciej Siwek (46' Mariusz Dróżdż), Karol Dróżdż (56' Rafał Gałężewski), Sebastian Płóciennik
W składzie meczowym także: Wojciech Walczak, Sebastian Walczak, Jacek Harasny, Mateusz Filipowicz