Statystyki drużyny

Aktualności

Wynik lepszy niż gra

• autor: ksgrom, 2009-06-07 17:11

W spotkaniu 21. kolejki Grom Malanów pokonał u siebie ostatni w ligowej tabeli LZS Karszew 4-2 (3-0).

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gospodarzy, a gości ograniczali się do sporadycznych kontrataków. Pierwszego gola strzelił Sebastian Płóciennik, po rzucie karnym podyktowanym za umyślne zagranie ręką na linii bramkowej jednego z piłkarzy gości, który tym samym opuścił boisko. Kilka minut później łądnym lobem z 35 metrów popisał się Robert Jankowski, a kilkadziesiąt minut przed gwizdkiem kończącym połowę, na 3-0 z rzutu karnego po faulu gości podwyższył znowu Płóciennik.

Rozluźnieni wynikiem gospodarze w drugiej części oddali inicjatywę grającym w dziesięciu gościom z Karszewa. Ci wykorzystali gościnność Gromu i kilka minut po wznowieniu gry, w zamieszaniu podbramkowym strzelili bramkę na 1-3. Około 60. minuty strzelili kolejną, kontaktową bramkę, którą możemy zakwalifikować do tych z cyklu "stadiony świata" - potężna "bomba" z około 25 metrów w okienko bramki strzeżonej przez Niżałowskiego. Wcześniej podobny strzał wylądował na poprzeczce bramki Gromu.

Taki wynik wyraźnie spiął piłkarzy Gromu, których akcje były chaotyczne i coraz częściej byli zmuszeni do powrotów i kontrataków. Na szczęście kilka minut przed zakończeniem spotkania, po lobie Karola Drożdża z około 18 metrów, Grom mógł się w pełni cieszyć ze zwycięstwa 4-2, które może okazać się niezwykle cenne.

Choć do A-Klasy awansują tylko dwa zespoły, warto powalczyć o trzecie miejsce, które jest już na wyciągnięcie ręki. Przed tą kolejką musiały być spełnione cztery warunki. Przede wszystkim potrzebna była wygrana z LZS-em, czego malanowianie dokonali. Drugim warunkiem była strata punktów przez Basztę Przedecz, a ta przegrała w Olszówce 1-2 (0-2). Po trzecie punkty musiał stracić także GKS Lisewo, który bezbramkowo zremisował z Nałęczem Babiak. Gromowi pozostaje już tylko wygrać za tydzień na wyjeździe z Basztą Przedecz i ten mecz będzie decydował o trzecim miejscu - Grom musi wygrać.

Wynik z Olszówki sprawił, że do A-Klasy awansowała Baszta Wyszyna, który dziś gra z KS-em Konin.

Jeszcze raz to podkreślmy warto walczyć, tym bardziej, że w dobie globalnego kryzysu wszystko się zdażyć może... Nie zapeszajmy jednak i trzymajmy kciuki za Grom.